2018. február 20., kedd

Dan Brown: Eredet

"Robert ​Langdon, a szimbolika és a vallási ikonológia harvardi professzora a bilbaói Guggenheim Múzeumba érkezik, hogy részt vegyen egy felfedezés bemutatásán, amely „mindörökre megváltoztatja a tudományokat”. Az esemény házigazdája Langdon barátja és egykori tanítványa, Edmond Kirsch, a negyvenéves tech-mágnás, akit káprázatos találmányai és merész előrejelzései az egész világon vitatott figurává tettek. A mai este sem kivétel: azt állítja, hogy egy megdöbbentő áttörést jelent be, amelynek messze ható következményei lesznek.

Ám Langdon és a több száz vendég legnagyobb döbbenetére, az esemény még azelőtt tragikus véget ér, hogy igazán elkezdődhetne. Langdon kétségbeesett menekülésre kényszerül a múzeum igazgatónőjével, Ambra Vidallal. Barcelonába szöknek, és veszélyes kutatásba kezdenek egy jelszó után, amely megnyitja Kirsch titkát.

Langdonnak és Vidalnak meg kell találnia az utat a város labirintusszerű átjáróiban egy olyan ellenséggel szemben, amely minden fordulónál egy lépéssel előttük jár. A nyomot, amelyet követnek, csak rejtélyes szimbólumok és többértelmű modern művek jelölik, de Langdon és Vidal sorra megfejti a nyomravezetőket, és végül szemtől szembe kerülnek egy világrengető igazsággal, amely rejtve maradt – egészen mostanáig."

Nem igazán ragadott meg, túl sok volt a filozofikus eszmefuttatás, és kevesebb a szimbolika.
Az Angyalok és démonokban az tetszett nagyon, hogy miután olvastam, jártam Rómában, és a könyvben szerelő utalásokat a helyszínekre, szobrokra, stb. a saját szememmel is láttam. Az Eredetben olyan kevés volt az ilyen utalás, hogy ha el is jutnék Barcelonába, nem jutna eszembe a könyvben megnézni az odavonatkozó részeket.


2017-es összegzés

A tavalyi összegzés végén azt írtam, hogy újra fogom olvasni a régi kedvenc könyveimet, hogy lássam, most hogyan tetszenek. Végül csak Lee Childot olvastam újra, még mindig nagyon tetszik :)


2017-ben csak 34 könyvet olvastam, viszont rengeteget haladtam a hímző nővel (valamit valamiért :))

1. Lee Child: Ne add fel könnyen
2. Lee Child: A pók hálójában
3. Lee Child: A titokzatos látogató
4. Sarah J. Maas: Üvegtrón
5. Sarah J. Maas: Éjkorona
6. Sarah J. Maas: A tűz örököse
7. Sarah J. Maas: Árnyak királynője
8. Lee Child: Lángoló sivatag
9. Lee Child: Hiba nélkül
10. Lee Child: Kétélű fegyver
11. Lee Child: Eltűnt ellenség
12. Lee Child: Csak egy lövés
13. Lee Child: A baj nem jár egyedül
14. Lee Child: Nincs mit veszítened
15. Lee Child: Elveszett holnap
16. Lee Child: 61 óra
17. Lee Child: Megérte meghalni
18. Lee Child: Az ügy
19. Lee Child: Esti iskola
20. Gena Showalter: Éjsötét vágyak
21. Gena Showalter: Éjsötét csók
22. Gena Showalter: Éjsötét bosszú
23. Gena Showalter: Éjsötét hangok
24. Gena Showalter: Éjsötét szenvedély
25. Gena Showalter: Éjsötét lelkek
26. Gena Showalter: Darkest Secret
27. Gena Showalter: Atlantisz
28. Daniel Defoe: Robinson Crusoe
29. Nora Roberts: Sötét boszorkány
30. Nora Roberts: Árnyékvarázslat
31. Nora Roberts: Vérmágia
32. Lee Child: A nevem: Jack Reacher
33. Robin Cook: Mobil
34. Robin Cook: Jótékony halál

Robin Cookról érdemes megemlítenem, hogy hosszú kihagyás után akadt a kezembe a könyvtárban egy újabb kiadású műve, és gondoltam, próbát teszek vele. Még egy másikat is kiolvastam, és a véleményem ugyanaz maradt, ami miatt jó ideje felhagytam a Cook-krimik olvasásával: az orvosi részek elenyészően kevesen vannak, a hangsúly a különböző szervezetek és körülmények bemutatására helyeződött át, és rém unalmassá vált ettől a könyv. Míg a klasszikusokat, Kóma, Láz, Ragály, Vektor, Vakság, Agy, Haláltusa, Halálos kockázat, Méreg, Fertőzés, stb. többször is újraolvastam annak idején és élveztem, ezeknél alig vártam, hogy vége legyen...

Idén már 12 könyvnél járok, és mivel hamarosan (úgy értem, egy-két napon belül) kész a hímző nő, tíz év után, idén valószínűleg 34-nél többet fogok elolvasni :)